Google Reklamları

 

Google Reklamları, işletmelerin birçoğunu bulunduğu noktadan daha iyi seviyeye erişebilmesi ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmesi açısından önemlidir. Dünyayı hakimiyeti altına alabilmeyi başaran dijital varoluş ile birlikte birçok yenilik ve kolaylık sağlandı. Tüm bunlar hem işletmeleri hem de tekil ihtiyaç sahiplerini mutlu etti.İnternetin var oluşundan günümüze kadar birçok dijital yeniliklere kavuştuk. Bu yenilikler dahilinde istediğimiz sonuçlara daha sağlıklı erişmemize yönelik arama motorları geliştirildi. Büyük arama motorlarının bizlere uçsuz bucaksız bir dünya sunması tüm kitleyi bu alana yönlendirmiştir. Dünya genelinde en çok bilinen Google, Yandex, Yahoo Search ve Bing gibi başlıca arama motorları dijital dünyayı bizlere en iyi şekilde sunmaya çalışmaktadırlar. Hepimizin de gözlemlediği üzere günümüzde neredeyse bilgi kelimesinde akıllara gelen ilk alan Google. Büyük bir çoğunluğumuz bir ürün almak, bir araştırma yapmak, bir hizmeti incelemek için önce Google’a başvuruyoruz. Zaman gibi kaliteli bir değeri en iyi şekilde kullanmak için oturduğumuz yerden aramalar gerçekleştireceğimiz Google ile verimli süreç yönetimi yaratmış oluyoruz. Kitlelerin sürekli kullandığı bu alanı hem toplum hem de işletmeler için daha iyi konuma getirmek isteyen Google’da çalışmalarını sürdürüyor ve Google reklam, diğer ismiyle adwords reklamlarını yaşamımıza dahil ediyor.


 
 


Google Ads Ajansı, Google Reklam Ajansı

 

 
 
 


Google Reklam Nedir?

 

Peki bugün ekonomik gelişmeleri ve markaların büyüme hızını inanılmayacak bir oranda yükselten söz konusu Google reklam nasıl çalışıyor, Google reklamlarının, sunulmak istenen ürün ya da hizmetin, bu ürün ya da hizmetle ilgilenecek hedef kitleye iletilmesi şeklinde bir çalışma algoritması var. Örneğin bir kadın spor ayakkabı satıcısı iseniz Google’da reklam verme eylemi ile reklamlarınızı talep ettiğiniz anahtar kelimeleri arayan “kadın spor ayakkabı modelleri gibi” aratan hedef kitleye ilk sayfa üzerinden sunabilirsiniz.İlk sayfa ve özellikle ilk sıralarda yer almanın önemi ise aşikar. Google herhangi bir kelime de bizlere milyonlarca sonuç sunuyor olsa da bilindiği üzere kullanıcı alışkanlıkları ve kısıtlı zaman faktörü ile hepimiz öncelikli olarak ilk sayfayı ziyaret ediyoruz. Bu nedenle hedef kitlenize markanızı ilk sayfa da gösteriyor olmak büyük bir önem taşıyor.

 

Google reklamı vererek belirlediğiniz anahtar kelimeler için tıklama başına maliyet ödemeleri gerçekleştiriyorsunuz. Sizinle aynı sektörde bulunan ve sizinle aynı anahtar kelimeler üzerinde var olmak isteyen sektör rakipleriniz adına anahtar kelime arama hacimleri oluşturuluyor.  Böylelikle belirlediğiniz bütçe, tıklama başı maliyet oranına göre eksilme gösteriyor. Ödüllü bir Google Reklam ajansı olarak tüm müşterilerimiz için özel ADS reklam stratejileri geliştiriyoruz ve gereksiz bütçe harcamadan, sektörünüze ilişkin hedeflemeler ile başarılı reklam çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

 
 
Google Reklamları


Premier Ajans ile Çalışmanın Ayrıcalıklarından Yararlanın


Google Premier İş Ortağı ajanslar, Arama, Mobil, Video, Görüntülü Reklamlar, Alışveriş Reklamları, Google Analytics IQ, Mobil Siteler ve Dijital Satış olmak üzere 8 alanda uzmanlık kazanabiliyor. Destex Digital tüm uzmanlıklara sahip sayılı ajanslar arasındadır.

 
 
 

Neden Google Reklam

 

Amacınız işletmenizi potansiyel kitlenize duyurmak, ürün ya da hizmetinizi yapılan ilgili aramalarda hedef kitlenize iletmek ve satış oranlarınızı yükseltmek ise Google Reklamları sizlere büyük bir yarar sağlayacaktır. Google reklam vererek markanızı duyurabilir, hedef kitlenin aramalarında direkt ulaşabildiği iyi bir marka algısı yaratabilir, satış oranlarınızı yükseltebilir, anahtar kelimeler ile nokta atışı bir reklam çalışması yaparak bütçenizi gereksiz şekilde harcamadan verimli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bugün dijitalin gücünü kullanan birçok marka küçük bir işletme iken oldukça iyi mevkilere gelmeyi başarmış ve marka bilinirliğini üst düzeye taşımıştır. Burada önemli olan husus Google reklam stratejilerini doğru oluşturmak ve sektöre ilişkin Google Reklam Modelleri’ni kullanmaktır.Google Reklam Modelleri

 

Rakiplerinizden sıyrılarak ilk sıralara yerleşmenizi sağlayan Google AdWords reklamları, içeriğinde farklı modeller barındırır. Bu Google reklam modelleri, farklı sektörlerin de bu alanda başarı yakalamasına yardımcı olur. Bilindiği üzere farklı sektörler farklı hedef kitlelere hitap ederler ve bu hedef kitlelerin ise “kullanıcı alışkanlığı” olarak isimlendirdiğimiz algıları farklı olabilir. 

 
 
 

Google Reklamlarında Başarılı Olmanın Sırrı Nedir?

 

Google reklam alanında etkili bir başarı elde etmenin yolu profesyonel bir hesap yönetiminden geçiyor. Oluşturulan AdWords reklam panelinizin düzenli olarak kontrol edilmesi, hesap yönetiminde kaliteli çalışmaların sürdürülmesi, reklam dönüşlerinin analiz edilmesi ve devam eden süreçte bu analizlere yönelik çalışmalar yürütülmesi gereklidir. Aksi durumda hem bütçeniz gereksiz şekilde harcanmış olur hem de elde etmeyi planladığınız başarıya ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

 

Google Reklam vererek rakiplerinizden sıyrılmak istiyorsanız, doğru bütçe kullanılarak gereksiz ekonomik zararlardan kaçınıyorsanız, reklamlarınız yalnızca ilgili hedef kitleye görünsün ve reklamlarınız potansiyel kitlenizin ilgisini çekecek şekilde kurgulansın istiyorsanız Destex ekibi olarak sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Biz Destex Digital ekibi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübelerimizi oluşturmuş olduğumuz tüm kampanyalara uygulamaktayız böylece birlikte çalıştığımız tüm markalara dijital anlamda ihtiyaç duydukları tüm çözümleri mümkün olan en düşük maliyetler ile sunuyor ve web sitelerinden aldıkları verimi maksimum düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

 

Destex Digital Premier Partner ajansı olarak sertifikalı Google Adwords hesap uzmanlarımız ile; hesap kurulumu, anahtar kelimelerin belirlenmesi, negatiflerin saptanması, hesap optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu ve performans ölçümleri noktasında sizlere yardımcı olarak çözüm ortaklığı sağlamaktayız. Sizler de uygun maliyetler ile web sitenizi Google dostu olarak ön sıralara taşımak için profesyonel bir destek istiyorsanız Destex Digital olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.

 

Bir Google Reklam Ajansı ile çalışmak, zaman ve maliyet kaybınızı minimum seviyeye indirir. Google Premier Partner Ajansı olarak 25 kişilik profesyonel Google AdWords Hesap Uzmanı ekibimiz ile tüm müşterilerimize kusursuz – kesintisiz ve benzersiz Google reklam çalışmaları sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 

 
BAŞARI HİKAYELERİ
 
 
Gelişim Üniversitesi vaka çalışmaları
Gelişim Üniversitesi 2018 Kayıt Döneminde Türkiye'nin En Çok Kayıt Alan 3. Üniversitesi Oldu
Hikayesini oku
Eminevim vaka çalışmaları
Eminevim’in EBM maliyetlerini %23.25 oranında düşürdük, mobil tıkla ara sayılarını %50 arttırdık.
Hikayesini oku
İstanbul Ticaret Üniversitesi vaka çalışmaları
İstanbul Ticareti Üniversitesinin 2019 Tercih Döneminde doluluk oranını %91,5 e çıkarttık
Hikayesini oku
 
 

SOSYAL MEDYADA BİZ