Instagram Reklamları

 

Instagram’ın, Türkiye’ de 37 milyondan fazla kullanıcısı var ve sürekli eklediği özellikleriyle her geçen gün yeni kullanıcı kazanıyor. Bu da işletmelerin Instagram platformunu ve Instagram reklamlarını kullanması için harika bir fırsat yaratmakta.

 

Instagram reklamları, kullanıcılar için çok yönlü kampanyalar oluşturma, aynı zamanda marka bilinirliği ve internet sitesinde gerçekleşen dönüşümleri daha etkili bir şekilde oluşturma fırsatı sunar. Instagram reklamları, Facebook reklamları ile tamamen entegredir; böylece, Facebook'un üstün kampanya özelleştirme seçeneklerinden, çeşitli biçimlendirmelerden ve Instagram'ın yoğun ilgisiyle birleştirilmiş çeşitli hedefleme özelliklerinden yararlanabilir.

 

Instagram Reklam Modelleri


Instagram’da bir reklam kampanyası oluşturmanız için öncellikle Instagram hesabınızı kişisel hesaptan işletme hesabına çevirmeniz gerekmektedir. İşletme profili sayesinde hem kendinizin hem de rakiplerinizin ve geri kalan işletmelerin, markaların, işletme hedeflerine ulaşabilirsiniz. İşletme profili markanızın büyümesine, müşteri ilişkilerinizin gelişmesine yardımcı olur.

 

 

instagram reklamları görsel öne çıkarma

 

Marka Bilinirliği

 

Marka bilinirliği reklam verme amacı, reklamlarınıza dikkat etme olasılığı daha yüksek olan kişilere erişmenize ve markanızın bilinirliğini artırmanıza yardımcı olur.

instagram reklamları video öne çıkarma

 

Erişim

 

Bu reklam verme amacı, reklamınızı kampanyanız süresince bütçenizin izin verdiği en büyük hedef kitleye göstererek geniş ölçekli bir hedef kitlede etki yaratma imkanı sunar.

instagram reklamları uygulama indirme

 

Trafik

 

Hedefiniz insanların internet sitenizin önemli kısımlarını ziyaret etmesini sağlamaksa, iyi yerleştirilmiş ve bilgilendirici bir reklamla insanları bu kısımlara çekebilirsiniz.

instagram reklamları çoklu görsel öne çıkarma

 

Video Görüntüleme

 

Hedefiniz video aracılığıyla ürünlerinizi, fikirlerinizi ve işletmenizi sergilemekse görüntü, ses ve hareket öğelerinin gücünü, eşsiz erişim ve uygulama etkileşimiyle birleştirmek için Instagram video reklamlarını kullabilirsiniz. 

 

Instagram'ın Kuruluşu Ve Reklam Süreci 

 

Kevin Systrom ve Mike Kreiger tarafından 2010 yılında kurulan ve kuruluşundan itibaren bir buçuk yıl geçmeden 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 2012 Nisan ayında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Facebook reklamları ile yüksek başarı yakalayan şirket, 2015 Eylül ayında Instagram reklamlarını Türkiye, Meksika, Hindistan ve Güney Kore’nin olduğu 30 ülkede daha kullanıma sunmuştur. Instagram reklamları kısa sürede dünya çapında hızla büyüme kaydetmiştir ve son dönemde Türkiye'de de büyük ilgi görmüştür.Reklamlarınıza, “Şimdi Rezervasyon Yap”, “Bizimle iletişim Geç”, “İndir”, “Daha Fazla Bilgi Al”, “Şimdi Alışveriş Yap”, “Kaydol”, “Daha Fazla İzle”, “Şimdi Başvur” butonları ekleyerek hedef kitlenizin doğrudan internet sitenize veya uygulamanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


Instagram reklamlarınızı fotoğraf reklam format, video reklam biçimi, dönen (carousel) reklam formatı (birden çok görsel) ve Instagram stories reklamları olarak oluşturabilirsiniz. Bu reklam modellerini kare format, dikey format ve yatay format şeklinde planlayabilirsiniz.


Reklam görselleri sağ üst köşede bulunan “Sponsorlu” simgesi ile çıkmaktadır. Görselin sol kısmında yönlendirme butonu bulunmaktadır. 
 
BAŞARI HİKAYELERİ
 
 
Gelişim Üniversitesi vaka çalışmaları
Gelişim Üniversitesi 2018 Kayıt Döneminde Türkiye'nin En Çok Kayıt Alan 3. Üniversitesi Oldu
Hikayesini oku
Türkiye Petrolleri vaka çalışmaları
Türkiye Petrolleri'nin 1 ayda Facebook sayfa eylemleri %50 oranında artış gösterdi.
Hikayesini oku
İstanbul Ticaret Üniversitesi vaka çalışmaları
İstanbul Ticareti Üniversitesinin 20189 Tercih Döneminde doluluk oranını %91,5 e çıkarttık
Hikayesini oku
 
 SOSYAL MEDYADA BİZ