SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

 

Arama Motoru Optimizasyonu (genellikle SEO olarak bilinir), web sitenizin içeriğini ve yapısal tasarımını optimize etmeyi içerir. Düzgün gerçekleştirildiğinde SEO, belirli bir anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini ararken sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki görünürlüğünü artırır. Amaç, web sitenize daha fazla sayıda nitelikli ziyaretçi kazandırmak ve cazip bir yatırım getirisi sağlamaktır.Arama Motoru Optimizasyonu için mevcut tüm kaynaklar ile büyük resmin görüntüsünü kaybetmeden izini sürmek ve bir kampanya sürdürmek zor olabilir. SEO Ajansı, işletmeniz için üst düzey çözümleri anlayabilen ve teslim edilebilir işler yoluyla ilerlemenizi takip edebilen arama pazarlaması hizmeti sunar.Çağımızın dijital konumunu incelediğimizde hemen hemen her markanın web üzerinde var olduğunu görüyoruz. Bu web adresleri günümüzde işletmelerin kolay ulaşılan “dijital kimliği” olduğu için arama sonuçlarındaki konumları oldukça önemli. Bugün birçok ulusal ve yerel firma doğal aramalarda potansiyel kitlenin en hızlı şekilde ulaşabileceği sıralamada bulunmak adına SEO hizmeti almayı tercih ediyor.

 
 


SEO Nedir?, SEO Ajansı

 

 
 
 

SEO Çalışmasına İlk Adım

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışmalarımıza “Keşif Süreci” dediğimiz ilk adımla başlıyoruz. Bu süre içinde, sektörünüzün her yönüne değecek bir analiz çalışması başlatılır. SEO çalışmalarında ilerlemeyi görebilmek için durum değerlendirmesi yapmak en kritik işlemlerden biridir. İşletmenizin şu anda nerede yer aldığını değerlendirmek için araştırma yapmaya zaman ayırıyoruz. Bu zaman diliminde markanızın en kritik yönlerini anladığımızda dikkatimizi hedef demografinize çeviriyoruz. Amacımız tüketicilerinizin çevrimiçi aramalarını keşfetmek.

 
 

Rekabet Analizi

 

Eğer rekabet üstünlüğü elde etmek istiyorsak, ilk adım rekabeti tanımlamak olacaktır. Güçlü ve zayıf yanları belirlemek gereklidir. Rekabeti anlamak çok önemli, bu nedenle sürekli bir analiz yapılması gerekiyor. Böylelikle, sadece rakiplerinizin yaptığı en iyi hareketleri öğrenmekle kalmaz, yaptıkları hatalardan da kaçınmayı gözlemleyebilirsiniz. Ekibimiz, Arama motoru optimizasyonu çalışması ile rakipleriniz ile aranızdaki durumu gözlemleyerek, eksiklerinizi bilecek ve bunları uygulamaya alarak nasıl geliştireceğinin planını belirleyecektir.


Site İçi ve Site Dışı SEO

 

On-Page SEO, daha üst sıralarda yer almak ve daha alakalı trafik kazanmak için ayrı ayrı web sayfalarını optimize etme işlemidir. Anahtar kelime stratejisine ve Yerel SEO için, SEO uzmanlarımız web sitenizin hangi sayfalarının güncellenmesi gerektiğini size raporlayacaktır. Sayfa İçi SEO ile arama motorlarının her sayfanın odak anahtar kelimelerini anlamasına yardımcı oluyoruz.

 

Tamamlandığında, her ay yeniden değerlendireceğiz ve denetimlerde bulunan sorunları çözeceğiz, böylece optimizasyonunuz her zaman Google’ın en son algoritma değişiklikleriyle güncel olacak.

 
 

Off-Page SEO, web sitenizin dışında gerçekleşen optimizasyon tekniklerini ifade eder ve SEO dijital pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Bu süreçte, SEO ajansımız hizmetleriniz için en uygun anahtar kelimeleri araştıracak ve bu anahtar kelimelerle seo uyumlu içerik üretecektir. Bu içeriğin web sitenize trafik yönlendiren bağlantıları olacaktır. En iyi bilinen sayfa dışı SEO tekniklerinden biri, marka ortaklıkları yoluyla bağlantılar oluşturmaktır. Bu süreçte, kampanyanızı geliştirebilecek yardımcı web sitelerini tespit ediyoruz.

 
 
 

Müşterileriniz sizi bulamıyorsa bir web sitesine sahip olmanın anlamı yoktur!
icon
 
İçerik Yönetimi

Sektör, Rekabet ve site içi durum yapılan
analizler ile birlikte kelime analizlerine
uygun içerik üretimi gerçekleştirilir.

icon
 
İnceleme Analiz

Web site analizi ile başlayan sürecimiz,
rekabet, sektör ve anahtar kelime durum
analizleri gibi önemli detaylarla devam eder.

icon
 
PageSpeed

Site açılış hızı, sayfada kalma süresi ve birçok önemli detay için optimizasyonlar gerçekleştirilir.

icon
 
Site Dışı SEO

Kendi temelinizde işleri yoluna koyduğunuz zaman artık konuşulmayı istersiniz. Bizde; işleri düzenleyip, bahsedilme oranınıza etki ediyoruz.

icon
 
Google Update

Hedefe ulaşabilmek için kısa yollar tercih etmeyiz. Çalışmalarımız güncel kriterlere göre ve gelecek güncelleme tahminlerine göre yürütülür.

icon
 
Site Mimarisi

Ağaç yapısının genel kontrolü, URL'nin çalışma durumu ve diğer hiyerarşik kuralların kullanım analizleri ile mimarinizin genel incelemesi yapılır.

Teknik Denetim İle Daha Fazla Hedeflenmiş Trafik ve Daha Fazla Dönüşüm Elde Edin!

 

SEO uzmanlarımız, web sitenizle ilgili tüm teknik yönleri, büyük arama motorlarıyla uyumlu olacak şekilde çözümleyecektir. Denetimler SEO araçları aracılığıyla ve web sitesinde manuel olarak gezinerek yapılır. SEO Ajansı, yinelenen içerik, tarama hataları ve daha fazlası gibi çözülmesi gereken sorunları listeler.

 

Arama Motoru Optimizasyonu hizmetinizin bir parçası olarak, web sitenizin tüm masaüstü, dizüstü, tablet ve akıllı telefon formatlarında mobil uyumlu ve erişilebilir olmasını denetleriz. JavaScript ve CSS sorunlarını temizleyerek web sitesi yükleme hızını artırıyoruz. Ek olarak, SEO Hizmeti kapsamında, arama motorlarındaki performansınızı olumsuz yönde etkileyen bağlantıların kopmasına neden olabilecek olası geri bağlantıları da keşfederiz ve bu bağlantıların kaldırılması için raporlarız.

 
 

Özelleştirilmiş ve Şeffaf SEO Raporlamaları

 

SEO Ajansı, çalışmalarını sıralamadaki dalgalanmalardan en az etkilenecek şekilde uygular. Böylece, çalışmalarımızın Google tarafından oluşturulan en yeni güncellemeler ile tutarlı olması sağlanır.

 

İlk stratejide seçilen anahtar kelimelere dayanarak tüm platformlarda izleme programları oluşturacağız. SEO Hizmeti ile büyümenizi, anahtar kelime sıralamanızı, Yandex.Metrica, Semrush ve Google Analytics verilerinizi zaman içinde gösterecek olan kolay raporlar hazırlayacağız. Çalışmaların ilerleyişiyle ilgili güncel bilgileri almak için kişisel olarak SEO ekibiyle gerek duydukça görüşebilir, rapor değerlendirmesi yapabilirsiniz.

 
 

SEO Süreklilik Gerektiren Bir Yönetim Sürecidir

 

SEO süreci tek seferlik bir çalışma değildir. Büyük arama motorlarında üst sıralara ulaşmak ve bu konumları korumak, yenilikçi ve titiz stratejilerin tutarlı kullanımını gerektirir. SEO girişimleriniz bir noktada durursa, rakipleriniz sonunda size yetişecektir. Bu en üst sıralara ulaşmak için sürekli bir yarıştır ve diğer işletmeler sizden önde olmak için savaşacaktır. Çabalarınız ile onları aşmış olsanız bile... Her zaman zirveye ulaşmak zor olsa da, orada kalmanın daha da zor olduğunu unutmayın!

 
 
BAŞARI HİKAYELERİ
 
 
asortie mobilya vaka çalışmaları
Asortie Mobilya’nın anahtar kelime konumunu 11,5’e düşürdük, 500 kelimede arama sonucu varlığı oluşturduk.
Hikayesini oku
Lindström Türkiye vaka çalışmaları
Arama sonuçları görünürlüğüne %100 katı sağlandı ve 31 anahtar kelimede ilk sayfa başarısı elde edildi.
Hikayesini oku
White Rose vaka çalışması
Arama sonuçları görünürlüğüne %100 katı sağlandı ve 95 anahtar kelimeyle sonuçlarda görünüm elde edildi.
Hikayesini oku
 
 


 

SOSYAL MEDYADA BİZ